Steve prøver å sette seg inn i baseball for å komme nærmere Stan. Roger lager ekte drama for Francine når favoritt såpeoperaen hennes blir tatt av lufta.
Francine prøver å bli bedre venn med en av Rogers personligheter som selger hjemmelagde olabukser på TV, mens Stan og Steve bytter øyenbryn.
Steve presenterer Stan og Francine overfor Barrys foreldre, noe han senere angrer. Roger blir blind.
Stan blir besatt av et tv-show fra 60-tallet etter å ha plukket opp en gammel TV, mens Roger bestemmer seg for å leve som en baby og la familien ta seg av ham.
Jeff vinner en omvisning på en mystisk canabis-fabrikk, så han tar med seg Stan.
Jeff finner ut at han har talent for å flippe hus, og involverer Stan, Francine og Hayley. Roger ødelegger Steves vennskap med Snot, Barry og Toshi.
Stan får Roger til å late som om han er hai for å hjelpe Steve med å komme over sin haiskrekk. Hayleys venn er interessert i Klaus.
Hayley og Jeff ønsker å reise rundt i landet, så de flytter inn i en bobil. Francine og Steve blir forfulgt av en sjåfør som de gav en dårlig anmeldelse til.
Steve går undercover som ordensvakt på skolen, mens Roger og Stan blir katatoniske etter å ha vitnet en grusom rulletrapp-ulykke.
Jeff er tvunget til å ta med seg Francine ut på byen, mens Klaus tvinger Stan til å se på alle kjendisimitasjonene hans.
Francine hjelper Hayley ta en pause fra ekteskapet, mens Stan og Jeff later som om de er nybyggere.
Stan arver penger etter en død onkel, og bruker dem til å kjøpe rettighetene til et Broadway show.
Steves liv blir snudd på hodet når Snot blir rik takket være morens dip-saus, mens Klaus, Stan, Roger og Jeff blir modeller på kjøpesenteret.
Stan inviterer motvillig Roger inn i klubben sin, mens Francine bestemmer seg for å skremme Greg.
Hayley tar med Steve på en biltur sånn at han kan lære seg å kjøre, og takket være Roger finner Snot ut at hans far var rallykjører.
Roger prøver å tvinge Hayley til å fullføre videregående så han kan overta rommet hennes, og Klaus reparerer Francines bil.
Stan er usikker på innholdet av Francines drømmer, så Roger hjelper han invadere drømmene hennes.
Etter å ha opplevd for mye trakassering, forlater Klaus familien. Femten år senere blir de gjenforent i begravelsen hans.
Roger hjelper Francine med hennes fryktelige matlagingsevner, og tar henne med til en avsidesliggende øy. Stan får en spiker i hodet og kan ikke prate.
Steve sitter barnevakt for Rogers tidligere svulst Rogu, for å prøve og bevise Francine at han er klar for ansvaret. Stan og Francine havner i trøbbel.
Hayley kjører Steve til et testsenter i den dårlige delen av byen og ender opp strandet i et dårlig nabolag, så Stan, Francine og Roger reiser ut for å redde dem.
Roger rekruterer Jeff som sin protégé for å oppfylle drømmen sin om å starte en strippeklubb. Klaus flytter inn på rommet til Steve.