Car S.o.s.
Triumph Tr4 (s7, ep3)
Tim og Fuzz reiser til Leicestershire for å ta for seg en legendarisk britisk sportsbil - en Triumph TR4 fra 1962. Bilen tilhører den 63 år gamle tidligere mekanikeren Kel, som kjøpte den på 1970-tallet og var så glad i den at han nesten kjørte den helt ferdig. Tim og Fuzz stjeler bilen, men innser snart at de har tatt på seg en av de mest omfattende jobbene i historien til Car S.O.S..
Reality
Richard Hammond's Workshop
Crunch Time (s3, ep5)
Etter en katastrofal test med MGB, advarer Richard Cogs om at dersom de ikke kan få skikk på ting før løpet, kansellerer han hele prosjektet. Og Neil sliter med å få Lancia-en ferdig i tide for en Goodwood-auksjon.
Dokumentar
Egypts tapte skatter
Etterlivets forbannelse (s1, ep6)
Analyser av mumifiserte levninger viser hvor langt gravrøverne var villige til å gå i jakten på gull og verdisaker.
Dokumentar
Egypts tapte skatter
Tutankhamuns hemmeligheter (s2, ep1)
I denne episoden låser arkeologene opp mysteriene til Egypts mest berømte farao, Tutankhamun. Teknologi avslører metodene til håndverkerne som skapte Tutankhamuns skatter, og vi tar en titt under bandasjene til en 3000 år gammel barnemumie, og avslører overraskende bevis. I mellomtiden gjør et team på jakt etter Tutankhamuns tapte bytte et uventet funn.
Dokumentar
To Catch a Smuggler
Mega Millions Meth Stash (s3, ep16)
I Laredo finner grensevaktene 560 kg med flytende metamfetamin i malingsspann. I Atlanta pågriper man mottakeren av en aircondition fylt med metamfetamin.
Dokumentar Reprise
Hvordan fange en smugler
Meth Lab Takedown (s2, ep15)
Agentene stanser en lastebil full av narkotika. Grensevaktene finner fentanyl og amfetamin i biler i pendlerfilen.
Dokumentar Reprise