Bruce Joel Rubin

Bruce Joel Rubin er en amerikansk manusforfatter og filmregissør. Han er kjent for å ha skrevet manus for flere kjente filmer, deriblant Ghost som vant en Oscar for beste originalmanus, Jacobs Ladder og Deep Impact. Rubin har også regissert filmen My Life. Han har en lang karriere med flere populære klassikere, og hans arbeider kjennetegnes ofte av deres overnaturlige og eksistensielle temaer. Bruk filteret under for å finne de mest populære eller nyeste filmene og seriene med Bruce Joel Rubin.

AI-generertBeskrivelsen over er laget med hjelp av AI-verktøyet ChatGPT. Feil kan forekomme. Kontakt tvguide@vg.no med eventuelle tilbakemeldinger.
Sorter etter
Deep Impact

Deep Impact

6.3
Action
Sci-fi
1998

Om bare noen dager kommer en enorm komet til å kollidere med jorden og sannsynligvis utslette hele menneskeheten. De eneste som kommer til å overleve er de som klarer å komme seg inn i tilfluktsrom. Hvem overlever?

NetflixNetflix
ViaplayViaplay
TV 2 PlayTV 2 Play
Amazon Prime VideoAmazon Prime Video
Apple TVApple TV
SF AnytimeSF Anytime
SkyShowtimeSkyShowtime
StrimStrim
Apple iTunesApple iTunes
BlockbusterBlockbuster
Rakuten TVRakuten TV
Microsoft StoreMicrosoft Store
Google Play MoviesGoogle Play Movies
Jacobs inferno

Jacobs inferno

Skrekk
Sci-fi
2012

Jacob Singer har vært plaget i fire år med smertefulle minner fra kampene i Vietnam. Han lider av hallusinasjoner. Når hans tidligere psykoanalytiker blir drept i en bilbombe, tror Jacob at han skal gå fra forstanden. Vennen Jezzi prøver fortvilet å hjelpe, men det er bare terapeuten som greier å roe ham ned.En ettermiddag møter Jacob en soldat fra sin egen bataljon. Denne mannen er også plaget av forferdelige hallusinasjoner og blir plutselig drept foran Jacobs øyne på samme måte som psykoanalytikeren. I begravelsen treffer Jacob alle sine gamle venner fra krigen, og alle har samme grusomme plager. De er overbevist om at de ble brukt om forsøksdyr for kjemisk krigføring i Vietnam og bestemmer seg for å gå til rettssak. Men plutselig trekker de seg. Jacob må finne nøkkelen til marerittet alene.

Apple TVApple TV
The last Mimzy

The last Mimzy

6.2
Sci-fi
Action
2007
SF AnytimeSF Anytime
Jacobs inferno

Jacobs inferno

7.4
Drama
Thriller
1990

Thriller om en veteran fra Vietnam-krigen som frykter at han har gått fra vettet når han begynner å oppleve forferdelige hallusinasjoner og tilbakeblikk

Amazon Prime VideoAmazon Prime Video
Apple TVApple TV
Apple iTunesApple iTunes
Google Play MoviesGoogle Play Movies
Jacobs inferno

Jacobs inferno

Drama
Skrekk
1990
Amazon Prime VideoAmazon Prime Video
Deadly Friend

Deadly Friend

5.6
Skrekk
1986

Liker du å bli skikkelig skremt? Da kan vi introdusere deg for en artig kar. Wes Craven (A Nightmare on Elm Street, Red Eye) er regissøren bak «en vittig historie om udødelighet" (Caryn James, The New York Times) som kombinerer kunstig intelligens med så altfor ekte gru. Det ensomme tenåringsgeniet Paul (Matthew Laborteaux), som er spesialist på hjerneforskning, har to bestevenner: en enestående robot ved navn BB, og den pene nabojenta (Kristy Swanson). Når tragedien rammer begge vennene, prøver han desperat å redde dem ved å sprenge teknologiens grenser – med skremmende resultat. Som en slags moderne dr. Frankenstein innser Paul så altfor sent at han har skapt et ustyrlig monster. Blodet vil fryse til is i årene når du treffer denne dødelige vennen.

Amazon Prime VideoAmazon Prime Video
Apple TVApple TV
Apple iTunesApple iTunes