Carl Christian Hamre

Sorter etter
Vennebyen: Jul i Vennebyen (Norsk tale)

Vennebyen: Jul i Vennebyen (Norsk tale)

Animasjon
Barn og familie
2014

Julen har kommet til vennene i Vennebyen, og alle gleder seg. Barna er spente på om nissen kommer i år også, og Elfie og gjengen på brannstasjonen har fått i oppdrag å finne et kjempestort juletre som skal stå midt i byen. Apa gleder seg ekstra mye, for han har fått oppdraget med å være nisse under julefesten der lysene på julegranen skal tennes – men det er flere som har lyst til å være nisse.

Apple TVApple TV
Vennebyen: Halloween-mysteriet (Norsk tale)

Vennebyen: Halloween-mysteriet (Norsk tale)

Barn og familie
2014

Innbyggerne i Vennebyen gjør seg klar for en storslått feiring av Halloween. Samtidig kommer Kimmy hjem fra ferie og ser at byen ikke er som den en gang var: Vennebyen ser ut til å være fylt av monstre og andre rare skapninger. Når Kimmy oppsøker politistasjonen for å fortelle dette, oppdager hun at selv her er det ikke som før – det er bare en mystisk skapning som lukker opp! Etterhvert er både Kimmy og Jumpi sikre på at Vennebyen er invadert, og rømmer ut på sjøen ved hjelp av Båtus. Jumpi mener at noen har kommet fra en annen planet for å klone ham, og når et lys på himmelen nærmer seg Båtus, er det ingen sted å gjemme seg på sjøen. Kan Apa løse saken – eller har han noe med de mystiske skapningene og lyset på himmelen å gjøre?

Apple TVApple TV
Vennebyen: Jul i Vennebyen

Vennebyen: Jul i Vennebyen

Barn og familie
2011

Julen har kommet til Vennebyen og alle er glade. Barna er spente på om julenissen skal komme i år også, og Fanny og gjengen på brannstasjonen har fått i oppdrag å finne en stor gran som skal stå midt i byen. Max er ekstra glad, for han har fått oppdraget å være julenisse på julefesten der alle lysene i den store granen skal tennes - men det er flere som vil være julenisse!

SF AnytimeSF Anytime
BlockbusterBlockbuster
Vennebyen: Halloweenmysteriet

Vennebyen: Halloweenmysteriet

Barn og familie
2011

Innbyggerne i vennebyen gjør seg klare til å feire Halloween. Jenny kommer hjem fra ferien og oppdager at alt er forandret. Byen virker fylt av monstre Da hun går til politistasjonen for å prate med dem, oppdager hun mer rart - det er et mystisk vesen som åpner døren... Kan Max forklare hva som skjer, eller er han kanskje innblandet?

SF AnytimeSF Anytime
BlockbusterBlockbuster
Vennebyen: Snøtrøbbel

Vennebyen: Snøtrøbbel

Barn og familie
2010

I vennebyen får vi møte de tre vennene Max, Ted og Fanny som sammen rykker ut og løser både store og små oppdrag i den lille byen. En kraftig snøstorm sveiper inn og lager problemer for mange: noen går seg vill og andre blir begravet i snøen. Klarer de å redde alle? Inneholder blant annet episodene: "Yeti-jakt", "Hodet på rett plass" og "Farlig fjelltur".

SF AnytimeSF Anytime
BlockbusterBlockbuster