Kelly Fremon Craig
Kelly Fremon Craig er en amerikansk filmregissør og manusforfatter. Hun er kjent for filmer som The Edge of Seventeen fra 2016 og Post Grad fra 2009. Hun skal også regissere filmatiseringen av boken Are You There God? Its Me, Margaret. som er planlagt utgitt i 2023. Bruk filteret under for å finne de mest populære eller nyeste filmene og seriene med Kelly Fremon Craig.
AI-generert
Beskrivelsen over er laget med hjelp av AI-verktøyet ChatGPT. Feil kan forekomme. Kontakt tvguide@vg.no med eventuelle tilbakemeldinger.Ordinary Angels
Basert på en utrolig, men sann historie. Ordinary Angels fokuserer på Sharon (Hilary Swank), en tøff frisør som sliter i en liten by i Kentucky, som finner en ny mening med livet når hun møter Ed (Alan Ritchson), en enkemann som jobber hardt for å få endene til å møtes for sine to døtre. Mens Eds yngste datter venter på en levertransplantasjon, bestemmer Sharon seg for å hjelpe familien og flytter fjell for å gjøre det. Det som følger er en inspirerende historie om tro, hverdagsmirakler og hverdagsengler.
Are You There God? It's Me, Margaret.
Med Rachel McAdams, Kathy Bates og Abby Ryder Fortson som Margaret, har denne tidløse historien om det å bli voksen gått over flere tiår og snakket til generasjoner. Som 11-åring flytter Margaret til en ny by og begynner å tenke på alt om livet, vennskap og ungdomsårene. Hun avhenger av moren , som tilbyr støtte, men som prøver selv å finne sitt eget fotfeste på et nytt sted, og bestemoren Sylvia , som er i ferd med å finne lykken i neste fase av livet.
Det perfekte livet
Ryden Malby har en storslått plan - ta eksamen, skaffe seg en toppjobb, være sammen med bestevennen og treffe den perfekte mannen. Men hun tvinges til å flytte hjem til sin merkelige familie og planen går fryktelig overstyr. Når Ryden endelig får drømmejobben, innser hun at det er meningsløst uten drømmemannen... og menneskene hun er glad i.
The Edge of Seventeen
Bestevennene Nadine og Krista prøver å hjelpe hverandre gjennom skoletiden, men det er inntil Nadine oppdager at storebroren og Krista har truffet hverandre i skjul. Nå ser de også at det er liten forskjell på å være bestevenner og erkefiender. Nadine sliter også med sin velmenende, men håpløse mor, Mona. Dermed støtter hun seg på rådene til engelsklæreren, Mr. Bruner, som vet usedvanlig mye om krangling mellom jenter.